пʼятниця, 19 червня 2020 р.

МІНІМАЛЬНА МОЗКОВА ДИСФУНКЦІЯ (ММД)

Мінімальна мозкова дисфункція (ММД) – недиференційований синдром легких неврологічних розладів, переважно у вигляді рухових, мовних і поведінкових порушень.Швидка втомлюваність, недостатність уваги, гіперзбудливість, уповільнення темпу мислення, порушення комунікативності з батьками та однолітками, відставання у психічному та фізичному розвитку – так проявляється мінімальної мозкової дисфункції.

Чому так відбувається? 

В пренатальному, перинатальному або постнатальному періоді відбулась травматизація. Внаслідок цього відмічаються органічне порушення роботи центральної нервової системи, частина мозкових клітин не функціонує. Нервові клітини не відновлюються, тому здорові клітини починають брати на себе функції “потерпілих”. Тобто, у звичайної дитини енергія витрачається лише для того щоб грати, посміхатися, пізнавати світ і себе в цьому світі, а у дітей із синдромом дефіциту уваги енергія втрачається ще й на компенсацію недорозвинених функцій. Отже, нервова система у такої дитини працює з подвійним навантаженням.

При гіпердинамічному синдромі уражаються структури, що забезпечують процес гальмування. При гіподинамічному – збудження.

При нормальному розвитку до 14 років уражені клітини та зв’язки можуть бути відновлені.

За матеріалами https://dytpsyholog.com

Немає коментарів:

Дописати коментар