четвер, 3 вересня 2020 р.

Пам’ятка першокласнику


1. Не біжи за хорошими оцінками
Ніякої цінності в них немає. Ти ставиш собі планку сама, внутрішньо, а не рядком оцінок в журналі.
2. Ти не зобов’язана ні з ким дружити, досить бути привітною
Так, книжки про шкільну дружбу – прекрасні. Але може так статися, що «твоєї» людини в цьому колективі просто немає. Не засмучуйся, все попереду!
3. У школі вже немає «милих діток»
Ти потрапляєш в колектив, в якому зібралися вже повноцінні, хоча і все ще маленькі особистості. Колектив цей пройде майже повним складом 11 шкільних років. І сильні особистості відчують це відразу. З першого дня почнеться вибудовування відносин. Постарайся вписатися в колектив гідно. Не давай себе ображати.
4. Не вступай у відносини цькування
Якщо в колективі склалася така ситуація – не будь в складі стада, яке топче ногами того, хто слабший. І розкажи про цю ситуацію мені. Я знайду правильного дорослого в школі, щоб її викорінити.
5. Ніхто не може сміятися над тобою і принижувати. Це – неправильно!
6. Учитель – НЕ беззаперечний авторитет
При всій повазі до місії вчителя, я на своєму віку бачила настільки неприємних по-людськи, жорстоких, скривджених на життя, слабких, – різних – вчителів, що ніколи і ні за що не сказала б своїй дитині «учитель завжди правий». Це не так. Буває, що вчитель помиляється. Але, можливо, він прекрасна людина, здатна бути Вчителем з великої літери, і саме він першим прийде тобі на допомогу в скрутній ситуації. Придивимося по ходу навчання, не переживай.
7. Ти маленька, але це не означає, що з тобою можна робити все, що завгодно
Якщо ти не хочеш їсти під час шкільного сніданку – ти маєш на це право. Якщо ти хочеш в туалет – ти можеш вийти, попередивши вчителя. Вимагай до себе поваги, а інших поважай.
8. Тобі не можуть погрожувати
«Зламаю твій телефон». «Заберу і не віддам». «Прибери волосся, бо я тобі його відріжу ». Ось це все – це нехай говорять не тобі, а мені. А вже я знайду, що відповісти, повір мені. А ти сиди, слухай і мотай на вус.
9. Тебе не можуть не пустити на заняття. Навіть якщо ти забула змінний одяг
Навіть якщо спідниця у тебе не того відтінку і фасону, який би хотів бачити учитель. Твоє право вчитися закріплено в Конституції. Можеш з висоти твого метра з кепкою важкувато демонструвати здатність захищати свої права. Але спеціально бунтувати, звичайно, не варто. А якщо вже так сталося, що забула змінне взуття, то сміливо захищай своє право вчитися в помитому вуличному взутті. Тому що чужу працю треба поважати – підлога повинна залишатися чистою.
10. У будь-якій ситуації знай – у тебе є захист. Цей захист – я
Ти можеш подзвонити мені в будь-який момент і розповісти мені все, що завгодно. І я допоможу тобі вирішити будь-яку скрутну ситуацію. Як Бетмен або Карлсон. Я поруч!
За матеріалами: https://www.facebook.com/dytyachyjpsyholog

Немає коментарів:

Дописати коментар